USD
  • USD
  • EUR
  • AUD

PIRELLI 100/80 – 14 M/C 54S TL Reinf ANGEL CITY

Дома/Разно/PIRELLI 100/80 – 14 M/C 54S TL Reinf ANGEL CITY

PIRELLI 100/80 – 14 M/C 54S TL Reinf ANGEL CITY

На залиха

SKU: 2690500

2.850,00 ден

НОВИОТ АНГЕЛ™ city ПОТЕКУВА ОД ДОБРОПРОЗНАТИОТ И ПОБЕДНИК НА ТЕСТИРАЊЕТО ANGEL™ GT Новиот Angel™ CiTy е директно изведен од добро познатиот и победник на тестот Angel™ GT. Технологијата и дизајнот на шарите на шарите се прегледани и приспособени на велосипеди со помала зафатнина, со X-Ply конструкција и наменски материјали. обезбедува висока отпорност на дупчење и конзистентност на перформансите во текот на целиот век на гумата Придобивките од Angel™ CiTy се јасно воочени во секоја состојба на возење, особено на нерамен пат Шарата на шарите гарантира оптимално абење и ја подобрува евакуацијата на вода Angel CiTy има ново соединение главно базирано на јаглерод црна со калибриран процент на силициум диоксид; тој е способен да обезбеди одлично држење и на суво и на влажно, отпорност на кинење и помината километража

На залиха

Количина:
Compare
Карта на броеви
Back to Top
Кошничка
Затвори

Нема продукти во Кошничката.

Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.