USD
  • USD
  • EUR
  • AUD

METZELER 100/90 – 19 M/C 57H TL WW ME 888 MARATHON ULTRA

Дома/Разно/METZELER 100/90 – 19 M/C 57H TL WW ME 888 MARATHON ULTRA

METZELER 100/90 – 19 M/C 57H TL WW ME 888 MARATHON ULTRA

На залиха

SKU: 2407800

11.800,00 ден

Metzeler 100 / 90-19 57H ME 888 Marathon Ultra тркалата се најдобриот придружник за далеку и безбедно патување на крстосувачи, турери и нивните сопствени верзии.
Структурата на гумата резултира со рамна и широка геометрија, која го концентрира и го намалува стресот создаден во шарата кон ѕидот на гумата, намалувајќи го заморот и забавувајќи го процесот на абење.
Попречните жлебови на шарата формираат поцврста и поцврста шарка што го намалува стресот што се пренесува на половината и на слоевите на трупот, избегнувајќи редовно абење и кинење. За ова, жлебовите на ME 888 исто така имаат различни наклони, за да имаат подобар агол на работа во секоја позиција.
Полимерите на композитот се отпорни на абење, обезбедувајќи поголема отпорност на абење и поголема должина на китот.
Еволуцијата на шарата е да обезбеди високо ниво на евакуација на вода, а истовремено да ја зголеми униформноста на абењето низ целата гума. Силиката содржана во соединението обезбедува хемиско држење на влажните површини.

На залиха

Количина:
Compare
Карта на броеви
Back to Top
Кошничка
Затвори

Нема продукти во Кошничката.

Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.